Звукові датчики. Датчики руху.


Звукові датчики. Датчики руху

Загальна назва звуковий датчик відноситься до класу різноманітних механізмів. Акустична або механічна хвиля використовується в якості пристрою виявлення. Коли поширення хвилі відбувається всередині або на поверхні матеріалу, будь-які зміни параметрів лінії поширення хвилі роблять свій вплив на амплітуду і швидкість хвилі. Зміна швидкості хвилі показують фазові параметри і частота.

Звуковий (акустичний) датчик використовує п'єзоелектричні матеріали і не тільки. П'єзоелектрика - це електричний заряд, який виникає завдяки механічної напруги. Дане висловлювання вірно і в зворотному напрямку. Використання певного електричного поля до матеріалу викликає механічне напруження. Звукові п'єзоелектричні сенсори викликають механічні хвилі за допомогою електричного поля.

Датчик світла звуковий здатний значно зменшити витрати на електрику. Даний механізм має високу надійність. Якщо в кімнаті поріг шумів перевищує встановлене значення, то світло включається автоматично протягом 1-2 секунд. Якщо звуки в приміщенні відсутні, то світло вимкнеться через 15-20 секунд.

В якості звукового датчика використовується мікрофон, який служить для перетворення звукових коливань в електричне змінну напругу.

Звукові мікрофони бувають двох великих груп:

- Високоомні мікрофони.

- Електродинамічні мікрофони.

Високоомні мікрофони являють собою еквівалентні змінні конденсатори, низькоомні - котушки індуктивності, які мають рухомі магніти (змінні резистори).

Найвідомішими серед високоомних мікрофонів є електретних, параметри яких наводяться в стандартному діапазоні частот: 20 Гц - 20 кГц. Основні характеристики: висока чутливість, малі спотворення, широка смуга пропускання, низький рівень шуму.

Існують двохвивідною і трехвиводние електретних мікрофони. Для того, щоб можна було легше ідентифікувати дроти, що виходять з мікрофона, їх навмисно створюють різнокольоровими.

Незважаючи на те, що мікрофон оснащений транзистором, подача сигналу прямо з нього не є далекоглядною. Потрібно звуковий попередній підсилювач. Взагалі, електретних мікрофони схожі з п'єзодатчики вібрації, але мають, на відміну від останніх, лінійної передавальної і більш широкої частотної характеристикою, що дає можливість обробляти без спотворень звукові сигнали.

Електродинамічні мікрофони являють собою котушку індуктивності, діафрагму і магніт. Під впливом звукових сигналів діафрагма віддаляє або наближає магніт від котушки індуктивності, завдяки чому в котушці створюється змінна напруга.

Сигнал від такого мікрофона дуже слабкий, тому найчастіше застосовуються підсилювачі, які можуть мати низький вхідний опір. Сполучні проводи від вхідного підсилювача до мікрофона слід екранувати або зменшити по довжині не більше 10-15 сантиметрів. Для того, щоб уникнути помилкового спрацьовування, необхідно обгорнути капсуль поролоном, а також не сильно прикручувати мікрофон до стінки пристрою.

Датчики руху, призначені для освітлення:

Звуковий датчик включення світла буває стельових, настінних внутрішньої установки, настінним зовнішньої установки, кутовим і т. Д. На вибір пристрою впливає те, де буде застосовуватися датчик руху.

Датчиками руху помилково називають всі конструкції, які автоматично включають або вимикають світло, або конструкції, які сигналізують про те, що в зоні, що охороняється присутня людина.

Існує кілька типів механізмів, які працюють на різних принципах:

  • Дуальний датчик - є найпоширенішим завдяки поєднанню різних типів.
  • Iнфрачервоний - здатний реагувати на теплове випромінювання, яке створюють люди, тварини і будь-які рушійні предмети в поле зору приладу. Розрізняють пасивні датчики, скануючі теплової навколишній фон, і активні, генеруючі інфрачервоне випромінювання і реагують на сигнал, відбитий предметами.
  • Датчик руху звукової - здатний реагувати на будь-який звук з встановленим рівнем гучності, які регулюється чутливістю пристрою.
  • Мікрохвильовий датчик - здатний генерувати короткохвильове випромінювання, а також реагувати на відбитий сигнал. Основна перевага - здатність «бачити» крізь невеликі перешкоди.
  • Ультразвуковий - здатний генерувати звук з високою частотою, який не буде почуте вухом людини. Дані отримує з відбитого сигналу.

Щоб здійснити захист від злочинного посягання, існують спеціальні замасковані механізми, монтовані в предмети декору, вимикачі або інші предмети, які на перший погляд непомітні. Природно, що датчик світла прихований звуковий повинен оснащуватися спеціальної додаткової електронікою. Також сьогодні можна зустріти датчик світла звуковий, який представляє собою бездротове пристрій.

Принцип роботи звукового датчика руху:

Датчик руху для освітлення звукової отримує інформацію про те, що в зоні, що охороняється присутня людина. Після отримання звукового сигналу датчик виконує одночасне включення реле часу і реле, що включає лампу. Реле часу оснащено регулюванням, за допомогою якої можна самостійно задати діапазон спрацьовування.

По закінченню встановленого часу, реле вимикає реле лампи і при відсутності руху світло гасне. У разі, коли встановлений час не закінчився, і було зафіксовано рух, то починається новий відлік. Більш того, датчик здатний відстежувати рівень освітленості, який також можна відрегулювати. Якщо в приміщенні світло, лампа не ввімкнеться.


Оформлення замовлення

Оформлення замовлення.

Оформити замовлення можливо двома способами:

Спосіб №1. Зробити замовлення через форму відправки замовлення.

Для цього просто потрібно заповнити форму відправки замовлення на цій сторінці. У формі відправки замовлення потрібно заповнити відповідні поля. Після заповнення форми натисніть кнопку "Відправити замовлення".

Після того, як Ваше замовлення буде оброблено, з Вами зв'яжеться наш консультант для обговорення деталей замовлення.

Спосіб №2. Зателефонувати.

Просто зателефонуйте нам по телефону: +38 063 414-4440. Наш консультант дасть Вам всю необхідну інформацію.

Поля із * зірочками обов'язкові!

Контактні дані
Місце проживання
Опис замовлення
Сторінка замовлення (Змінити не можна)